Další, již tradiční akce u musea Pardubického spolku historie železniční dopravy na nádraží v Rosicích nad Labem, na které nemůžeme chybět, se konala o víkendu 16. - 17.8.2014. Výstavu jsme opět obohatili malým katalogem modelových velikostí a kolejištěm Merkur.

Navíc se nám konečně podařilo rozšířit naše zásoby kolejí, takže už nic nebránilo dokončení druhé smyčky před výpravní budovou. Celá tato smyčka byla realizována z našich nových kolejí (kromě výhybky). Byla to rovněž premiéra prvních obloukových kolejí. Do smyčky jsme ještě vřadili křížení, abychom si ověřili jeho vlastnosti v provozu. Vše obstálo bez chyby. Bohužel jsme neměli možnost ověřit, jestli oblouky správně vyjdou do kruhu, to budeme muset zkusit jindy. Nicméně zatím to vypadá, že oblouky jsou mírně roztažené.

Celkově se akce, až na pár kratších deštíků v sobotu, vydařila velice dobře. Délka tratě s oběma smyčkami byla 250m a vyzkoušelo ji celkem 5 lokomotiv. V sobotu naše 2 domácí mašinky obohatil p. Vidner ze Skalska, který přivezl svoji parní krasavici. V neděli si přijel zajezdit s párou p. Balský a model motoráčku M131 i s malým strojvedocím přivezl p. Karásek. V sobotu jsme zapojili všechny dostupné vozy za parni lokomotivu a na postrk jsme zavěsili Máničku. Vznikla tak nádherná souprava se šesti vloženými vozy.

S hustotou provozu na sebe dlouho nenechali čekat různé drobné nehody. Některé byly způsobené technickými nesrovnalostmi mezi kolejemi a lokomotivami, případně nedostatečnou kontrolou traťové čety, jiné nepozorností nebo přeceněním sil strojvedoucích. Naštěstí k žádným vážným škodám na zdraví ani majetku nedošlo, snad jen utrpělo lehce ego některých strojvůdců. Jedna z nehod se mi podařila dokonce nafilmovat, z jiné naleznete v galerii alespoň pár fotografií z odstraňování následků.

 

 

 

System.String[]
Joomla templates by a4joomla